وکیل یاب بندرعباس

وکیل یاب بندرعباس وکیل یاب سامانه معرفی وکلا جستجوی وکیل

وکیل یاب بندرعباس
وکیل یاب بندرعباس

معرفی وکیل در بندرعباس

 

وکیل یاب بندرعباس وکیل یاب سامانه معرفی وکلا جستجوی وکیل

وکیل خوب باید از مهارت‌های دیگری برخوردار باشد که در جریان بررسی پرونده لازم و ضروری است. در بسیاری از موارد یک وکیل خوب با وجود برخورداری از سواد حقوقی کافی و اشراف کامل به قوانین و مقرراتی که پرونده های آن را پذیرفته اند، نتیجه مورد نظر را کسب نمی کنند و حتی در شرایطی که نتیجه ی به دست آمده مورد قبول موکل باشد به دلیل آنکه نتوانسته اند به خوبی با موکل خود ارتباط برقرار کنند، موکل رضایتمندی کاملی ندارد.
اهمیت مهارت هایی که در رابطه با آن صحبت شد زمانی پررنگ تر می شود که متوجه شوید وکلا با بخش های مختلفی سر و کار دارند که در به موفقیت رساندن پرونده نقشی اساسی دارد، از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. طرف دیگر پرونده حقوقی

۲. مقامات قضایی و اداری در دادگستری

۳. مراجع ثبتی

۴. مراجع انتظامی

5-….

مهم‌ترین مهارت‌ها که برای معرفی وکیل خوب مورد نیاز است عبارتند از:

 مهارت‌های ارتباطی
یکی از مورد توجه ترین مهارت های یک وکیل خوب یا مشاور حقوقی، مهارت‌ ارتباطی است و این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که هنگام برقراری ارتباط به صورت درست، مخاطب منظور وکیل را بهتر و روشن تر متوجه می شود و از همین رو مشکل سوء برداشت نخواهیم داشت. این مهارت، اگر چه برای همه افراد جامعه ضروری است اما در حرفه‌ی وکالت این ضرورت دو چندان می شود. در معرفی وکیل خوب باید به این امر توجه ویژه ای داشت چرا که یک وکیل با افراد متفاوتی سر و کار دارد که هر کدام شخصیت و روحیات منحصر به خود را دارا می باشد. این مهارت بیش از همه در زمان دفاع از حقوق موکل اهمیت می یابد.

مهارت های ارتباطی برای معرفی وکیل خوب شامل موارد زیر است:

1.مهارت گوش دادن فعال و مؤثر
به همان اندازه ای که یک وکیل باید بیان مناسب و شیوایی داشته باشد باید شنونده خوبی هم باشد. وکیل خوب باید بتواند به خوبی به صحبت های موکل خود گوش بسپارد تا بتواند نکات کلیدی مطرح شده از سوی وی را در قالب دادخواست، شکوائیه یا لایحه دفاعیه تهیه کند.

علاوه بر این وکیل خوب باید بتواند در جلسات دادگاه به صحبت های قاضی و همچنین طرف دیگر دعوا نیز به خوبی دقت کند تا از این طریق نیز نکات خاصی را به دست آورد.

2. مهارت‌های کلامی
مهارت کلامی از جمله  مهارت هایی است که از طریق آن می توان به معرفی وکیل خوب پرداخت. یک وکیل باید بتواند با کلامی قابل‌فهم و تأثیرگذار منظور خود را به مخاطبان بفهماند.

این مهارت به ویژه در زمان های رسیدگی به پرونده ها خود را نشان می دهد به صورتی که وکیل خوب باید این توانایی را داشته باشد تا در جو دادگاه به خوبی مسائل کلیدی را به صورت مختصر، کوتاه و شیوا بیان کند. در بسیاری از موارد وکلا با وجود آنکه نسبت به قوانین اشراف کامل دارند اما به دلیل آنکه از مهارت های کلامی خوبی برخوردار نیستند، نمی توانند در زمان مورد نظر به موفقیت مورد انتظار دست یابند.

4. مهارت‌های غیرکلامی
مهارت‌های غیرکلامی در بسیاری از موارد اهمیتی بیش از مهارت کلامی می یابند، یکی از انواع مهارت های غیر کلامی زبان بدن است. این مهارت های غیر کلامی می توانند تا حد زیادی به موکلین و حتی دیگر افرادی که با وکیل سر و کار دارند اطلاعاتی در رابطه با مفهوم کلام وی بدهند.

5. مهارت ایجاد اعتماد در مراجعین
برای موکلین ایجاد اعتماد یکی از معیارهای مهم معرفی وکیل خوب است. از طرفی یک رابطه‌ی مؤثر و پایدار از طریق ایجاد اعتماد در طرفین شکل می گیرد،در صورتی که اعتمادی میان موکل و وکیل ایجاد نشود می توان ادعا کرد که بررسی پرونده به شکل دلخواه پیش نخواهد رفت.

از این رو یک وکیل خوب باید این توانایی را داشته باشد تا حد امکان اعتماد لازم را در موکل ایجاد کند.

زمانی که یک مراجع به یک وکیل خوب معرفی می شود انتظار دارد مسائلی که مطرح می کند برای وکیل اهمیت داشته باشد و از طرفی انتظار دارد این مطالب نزد وکیل به عنوان راز باشد و از افشای آن خودداری کند.

نشانه هایی که بیانگر رفتار وکیل در جهت ایجاد اعتماد است به صورت زیر است:

۱.به صحبت های موکل به طور کامل گوش می سپارد و در برخی موارد برای آگاهی بیشتر از موضوع سوال هایی کوتاه می پرسد.

۲. پیشنهادهای لازم را به موکل در جهت پیشروی پرونده ارائه دهد.

۳.وکیل باید روشن و واضح صحبت کند تا بتواند به خوبی منظور خود را به موکل برساند و از کلی گویی خودداری کند. به این ترتیب موکل کاملا در جریان امور قرار می گیرد.

۴. به طور معمول معرفی وکیل خوب در رابطه با وکلایی صورت می گیرد که به صورت صریح و روشن در رابطه با دستمزد و هزینه ها صحبت می کنند.

۵. وکیل خوب به موکل خود فرصت می دهد تا در رابطه با طرح های پیشنهادی تفکر کند و آنان را ملزم به انجام کاری نمی کند، به این ترتیب موکل احساس راحتی بیشتری می کند و با تفکر اقدام به انتخاب مناسب می کند.

۶. یک وکیل خوب به موکل اطمینان می دهد که در جهت دستیابی به موفقیت از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و در عمل نیز این موضوع را به موکل خود نشان دهد.

مهارت شخصیت‌شناسی
یکی از مهارت های مهم یک وکیل آن است که بتواند شخصیت افراد را تشخیص دهد و این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که وی با طیف وسیعی از افراد در مقامات اداری، انتظامی، قضایی و دیگر وکلا ارتباط دارد.

توانایی شناخت شخصیت افراد در وکلا باعث برقراری ارتباط با افراد و تعامل با آن ها می شود.

معرفی وکیل خوب در رابطه با وکیلی صورت می گیرد که از مهارت شخصیت شناسی خوبی برخوردار باشد و دارای ویژگی های زیر باشد:

۱.تیپ های شخصیتی را می شناسد.

۲. آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و «ارزش‌ها» و «ضد ارزش‌ها» .

۳. با انواع بیماری های روحی و روانی آشنا باشد و بداند که در رابطه با این افراد باید به چه صورتی رفتار کند.

همه ی مسائل ذکر شده مواردی است که در هنگام معرفی وکیل خوب به شما باید مدنظر قرار دهید.

وکیل

تماس با وکیل بندرعباس

وکیل یاب بندرعباس