وکیل پرونده کلاهبرداری بندرعباس

وکیل کلاهبرداری بندرعباس

 کلاهبرداری یکی از مباحث مهم در زمینه حقوقی و کیفری است که ما در اینجا به صورت کامل که توسط وکیل کلاهبرداری بندرعباس نگارش شده است که پیشنهاد می کنیم کامل بخوانید.

تعریف قانونی کلاهبرداری

کلاهبرداری به معنای بردن مال متعلق به غیر با استفاده از وسایل متقلبانه است. و غالبا جرم های دیگری نظیر جعل در کلاهبرداری اتفاق می افتد برای جلب رضایت و اعتماد مال باخته برای بردن مال او.

نکته ی مهم در این جرم مانور متقلبانه است که توسط مجرم انجام می شود به گونه ای که آن اقدامات متقلبانه درست به نظر می آید و شخص مال باخته از تقلبی بودن آن اقدامات اطلاعی  نداشته باشد.

تشخیص جرم کلاهبرداری

نکته ای که اینجا تشخیص جرم کلاهبرداری را دشوار می کند همین مانور متقلبانه است زیرا کسی که اطلاعات کافی حقوقی نداشته باشد گمان می کند که کسی که بدون مانور متقلبانه و صرفا با گفتن دروغی ساده مال را برده است کلاهبردار محسوب می شود در حالی که به هیچ وجه اینگونه نیست اینجاست که شما ملاحظه می کنید به بهترین وکیل کلاهبرداری بندرعباس نیاز دارید.

جرم کلاهبرداری از جرایم مقید به شمار می آید و شرط تحقق آن هم حصول نتیجه ی خاص که بردن مال دیگری است می باشد. در غیر این صورت اگرشخص به این نتیجه ی  خاص دست پیدا نکند عمل او جرم کلاهبرداری تلقی نمی شود و ممکن است زیر مجموعه  جرایم دیگر قرار گیرد که وکیل کلاهبرداری بندرعباس آن را به خوبی تشخیص خواهد داد.

جرم کلاهبرداری بیشتر اوقات در قالب معامله رخ می دهد اما این جرم تنوع زیادی دارد و در قالب های گوناگونی رخ می دهد.

تقسیم بندی جرم کلاهبرداری

در یک تقسیم بندی جرم کلاهبرداری به ساده و مشدد تقسیم می شود. کلاهبرداری مشدد آن است که مرتکب هنگام انجام عمل کلاهبرداری مشمول یکی از سه حالت زیر باشد:

جرم های مربوط به کلاهبرداری

1-کارمند دولت یا موسسات عمومی و شهرداری یا نهادهای انقلابی باشد.

2- مرتکب خود را به عنوان مامور دولت یا موسسات عمومی یا شهرداری یا نهادهای انقلابی و شرکت های دولتی معرفی کند.

3- مرتکب برای فریب مردم از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه، مجله یا نطق در مجامع یا انتشار آگهی چاپی یا خطی استفاده کند.

کلاهبرداری ای که شامل هیچ یک از سه مورد گفته شده نباشد کلاهبرداری ساده به حساب می آید.

مجازات کلاهبرداری

مجازات کلاهبرداری ساده یک تا هفت سال حبس و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که کلاهبردار اخذ کرده است می باشد و همچنین رد مال.

مجازات کلاهبرداری مشدد نیز دو تا ده سال حبس به علاوه ی جزای نقدی معادل مالی که کلاهبردار اخذ کرده است می باشد و همچنین انفصال دایم از خدمات دولتی.

امروزه کلاهبرداری اینترنتی بسیار زیاد شده است و افراد بسیار زیادی را درگیر خود کرده است و روز به روز این نوع کلاهبرداری با توجه به پیشرفت اینترنت در حال زیاد شدن می باشد در کشور ما نیز به خصوص شهر بندرعباس این نوع کلاهبرداری حجم بالایی از جرایم کلاهبرداری در سال را به خود اختصاص داده است. راه ساده برای پیگیری این نوع جرم مراجعه به پلیس فتا و ثبت درخواست خود در این مرجع می باشد سپس این مرجع پیگیری های بعدی را انجام خواهد داد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در کلاهبرداری مانور متقلبانه گاهی انقدر ماهرانه انجام می شود که شخص صاحب مال یرای انجام آن معامله اصرار فراوان می کند به انگیزه ی کسب سود بیشتر و به راحتی مال خود را به تصرف کلاهبردار میدهد و همانطور که متوجه شدید مالک در اکثر مواقع مال خود را با رضایت کامل در اختیار مجرم قرار می دهد.

با این توضیحات و تعاریفی که تا به حال انجام شد بی شک پی به اهمیت پرونده های کلاهبرداری برده اید و این که این پرونده های دشوار را می بایست به دست بهترین وکیل کلاهبرداری بدهید تا حق و حقوق شما در معرض تضییع و نابودی قرار نگیرد.

آیا خیانت در امانت هم جزو کلاهبرداری محسوب می شود؟

در کلاهبرداری شخص با فریب و دروغگویی کاری را انجام می دهد که در خیانت در امانت خود شخص به آن طرف مالی را می دهد.
مجازات این دو بسیار با هم فرق دارند و مجازات کلاهبرداری بسیار سنگین تر است.
انجام کلاهبرداری به دلیل سود کردن از اموال دیگران می باشد که در خیانت در امانت تعریفش فرق دارد.
نقش علم در جرم کلاهبرداری
با توجه به اینکه برای هر جرمی باید قصد و نیت و علم آن کار باشد یعنی چی یعنی اینکه علاوه بر عنصر مادی و عنصر قانونی باید عنصر روانی یعنی همان قصد و نیت و انجام جرم به صورت عالمانه و عمداً وجود داشته باشد یعنی اینکه این جرم بر اساس تقصیر و خطای جزایی نباش.
در تلگرام و شبکه های پیام رسان نیز کلاهبرداری های گوناگونی صورت می گیرد بدین طریق که شخصی واسه استخدام به ای دی یک نفر پول واریز می کند و یا برای خرید محصولی و یا انجام کاری برای آن پول واریز می کند که شخص کلاهبردار کاری انجام نمی دهد که شما باید حتما فیش واریزی را داشته باشید و از آن شخص به دلیل کلاهبرداری شکایت کنید.
بسیاری از افراد فکر می کنن خیانت در امانت همان کلاهبرداری است که این ها کاملا با هم متفاوت هستند و برخی از این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سوء نیت در جرم کلاهبرداری

سوء نیت به دو نوع سوءنیت عام و سوء نیت خاص تقسیم می شود چند نوع جرم که به صورت مطلق و یا با نتیجه می باشد و بر اساس همین عنصر روانی که به سوء نیت عام و سوء نیت خاص تقسیم شده است مشخص می شود.

فروش مال غیر همانند دیگر جرایم نیازمند سه عنصر مادی معنوی و قانونی میباشد به عبارت دیگر در وقوع جرم فروش مال غیر باید علم به موضوع جرم و همانطور که گفته شد نوع جرم بستگی به عنصر روانی و یا همان عنصر معنوی و یا به عبارت دیگر سوءنیت در جرم بستگی دارد جرم فروش مال غیر از جمله جرایمی است که قصد نتیجه در مرتکب باید محرز شود چرا که فروش مال غیر باید در قالب انتقال مال غیر و یا همان قصد نتیجه محرز شود که انتقال مال غیر یک نوع سوء نیت خاص و یا همان نتیجه جرم می باشد.

جرم فروش مال غیر در قانون خاص خود جرم انگاری شده است البته می توان به این جرم به عنوان دعوای حقوقی هم نگاه کرد یعنی در دادسراها و دادگاه های کیفری طرح شکایت نکرد و به جای آن در دادگاه های حقوقی طرح دعوا کرد اما به دلیل بالا بودن ضمانت اجرای شکایت کیفری بهتر است به این موضوع در قالب جرم نگاه کرد و شکایت کیفری علیه مرتکب اقامه دعوا کرد طبق رای وحدت رویه که عنوان کرده است.

فروش مال غیر و کلاهبرداری

فروش مال غیر در حکم کلاهبرداری میباشد و مجازات کلاهبرداری طبق قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس ارتشا و کلاهبرداری قابل مجازات می‌باشند و نکته قابل توجه اینجاست اشخاص وقتی می خواهند اقدام به شکایت کیفری علیه مرتکب جرم فروش مال غیر کند به دلیل این که نمیتواند.

عناصر تشکیل دهنده جرایم را نسبت به هم محرز کنند و بدون داشتن علم کافی در این موضوع اقدام به شکایت کیفری  میکنند و در نتیجه دعوا رد می شود به علاوه بر این موضوع خود را در مظان اتهام به اعاده حیثیت قرار می دهند و بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد شکایت جرم فروش مال غیر و یا هر جرمی که در قانون جرم انگاری شده است با وکلای مجرب در این زمینه مشورت لازم را انجام دهید.

وکیل متخصص جرم کلاهبرداری بندرعباس

سپردن این گونه پرونده ها به وکلایی که تخصص کافی را در این زمینه ندارند منافع مادی شما را با خطر مواجه می سازد.

مجموعه ی ما بهترین وکیل کلاهبرداری در بندرعباس در اختیار شما قرار خواهد داد که به بهترین شکل از حق شما در این گونه پرونده ها دفاع کند و به بهترین نحو ممکن پیگیر پرونده ی شما در دادگاه باشد.

تعریف کلاهبرداری چیست؟

تعریف: استعمال نام یا عنوان مجعول به قصد این که مؤسسات مجعول و اعتبارات موهوم را به طرف بقبولاند و او را به امور موهوم امیدوار یا از امور موهوم خائف سازد و بدین طریق وجه یا مالی از او بگیرد.

اثبات کلاهبرداری بدون مدرک امکانپذیر است؟

در صورتی که تمام شرایط مقرر قانونی برای جرم کلاهبرداری احراز شود شخص شاکی باید با استناد به اقرار متهم یا شهادت دو شاهد و یا امارات و قرائنی که موجب علم قاضی می شود توجه اتهام را به شخص متهم اثبات کند و اثبات نماید که تمامی عناصر مادی و معنوی جرم کلاهبرداری وجود دارد.

چگونه از کلاهبردار اینترنتی شکایت کنیم؟

در چنین مواقعی اولین کاری که می کنید این باشد که به دادسرای جرائم اینترنتی مراجعه کنید، این دادسرا وظیفه رسیدگی به جرائم در فضای مجازی و رایانه ای را دارد‌. پس از تشکیل پرونده، دادسرا از پلیس فتا کمک می‌گیرد و پرونده را برای رسیدگی بیشتر موضوع به آن ارجاع می دهد.

 

وکیل پرونده کلاهبرداری بندرعباس

Warning: Undefined variable $number_of_buttons in /home/vakilbnd/public_html/wp-content/plugins/easy-sticky-buttons/easy-sticky-buttons-data.php on line 49

Warning: Undefined variable $number_of_buttons in /home/vakilbnd/public_html/wp-content/plugins/easy-sticky-buttons/easy-sticky-buttons-data.php on line 49

Warning: Undefined variable $number_of_buttons in /home/vakilbnd/public_html/wp-content/plugins/easy-sticky-buttons/easy-sticky-buttons-data.php on line 49

Warning: Undefined variable $number_of_buttons in /home/vakilbnd/public_html/wp-content/plugins/easy-sticky-buttons/easy-sticky-buttons-data.php on line 49
ارسال پیام در واتساپ
تماس با وکیل اصبحی (بندرعباس)