وکیل قاچاق کالا و ارز در بندرعباس

 وکیل قاچاق کالا بندرعباس
وکیل قاچاق کالا بندرعباس

وکیل قاچاق کالا و ارز در بندرعباس

قاچاق کالا در عداد جرائمی قرار دارد که به شدت اقتصاد داخلی کشورها را مورد تهدید قرار می دهد. با توجه به تاثیرات منفی و نامطلوب آن بر اقتصاد داخلی، قانونگذار جمهوری اسلامی ایران نیز مجازات های ارعابی و بازدارنده بسیاری را با توجه به نوع جرم قاچاق برای مجرمان این عرصه مقرر نموده است.

قاچاق کالا به چه معناست و اقسام آن کدامند؟
قاچاق کالا در ساده ترین تعریف خود، به معنای ورود و خروج هر گونه کالایی بدون پرداخت عوارض گمرکی است. اما علم حقوق این جرم را در دو دسته مختلف قرار داده است و آن را بدین صورت بیان می دارد:

قاچاق کالا از حیث محل وقوع جرم

قاچاق داخلی: این نوع قاچاق در میان مرزهای داخلی یک کشور رخ می دهد.
قاچاق خارجی: این نوع قاچاق که اصولا به صورت سازمان یافته و حرفه ای به وقوع می پیوندد، در میان مرزهای حداقل دو کشور صورت می گیرد.
قاچاق کالا از حیث شدت جرم ارتکابی

قاچاق موردی: قاچاق موردی در عداد جرائم کیفری قرار ندارد و بیشتر به عنوان تخلف از قوانین و مقررات یک کشور شناخته شده و سازمان تعزیرات حکومتی نیز مرجع صالح رسیدگی به آن می باشد و مجازات آن نیز اصولا شامل جزای نقدی و رد مال می گردد.
قاچاق سازمان یافته: این جرم به علت خدشه بسیار جدی به ساختار اجتماعی و اقتصادی کشور در دادگاه انقلاب مورد رسیدگی واقع می گردد و مجازات های بسیار شدیدی اعم از جزای نقدی، رد مال، حبس، ابطال پروانه های کاری، مجازات تکمیلی و حسب مورد مجازات تبعی را به دنبال خواهد داشت.
ارکان جرم قاچاق کالا
جرائم کیفری تنها در صورت داشتن سه رکن اصلی، با یک عنوان مطروحه خاص،قابل دادرسی بوده و منتهی به صدور حکم می گردند. این ارکان عبارتند از:

رکن قانونی
رکن مادی
رکن معنوی
این امر در خصوص جرائم مربوط به قاچاق کالا نیز صادق است. رکن قانونی این جرم در ماده یک قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۱۳۹۲ مورد اشاره واقع شده است. رکن مادی آن نیز شامل تمام اقدامات فیزیکی و خارجی صورت گرفته در این عرصه و همچنین کالاهای کشف و ضبط شده می گردد. رکن معنوی در این جرم به معنای قصد قاچاق کالاست و با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط مجرم، وجود آن کاملا محرز بوده و اصل بر وجود آن در زمان ارتکاب عمل مجرمانه است.عدم وجود رکن معنوی رافع مسوولیت متهم بوده و اثبات آن نیز بر عهده مدعی آن می باشد.

مزایای اخذ وکیل قاچاق کالا
پرونده های مربوط به قاچاق کالا، پرونده هایی بسیار حرفه ای هستند و رسیدگی به آن ها نیز بسیار زمان بر می باشد. متهمان چنین پرونده های بویژه اگر جرم قاچاق در سطح سازمان یافته رخ داده باشد با مسائل مختلف روانی درگیر می شوند و تمام اموال خود را در معرض توقیف می بینند. چنین جرائمی اصولا با مسائل مختلف خانوادگی نیز همراه می گردد و مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد.

وکیل قاچاق کالا فردی است که به مرور زمان و به علت کسب تجربه در پرونده های مربوط به قاچاق کالا، تبحر خاصی یافته و می تواند بهترین دفاع ممکن را از موکل خود به عمل آورد.

با توجه به بینش حقوقی وکیل قاچاق کالا و فعالیت های مستمر وی در این زمینه، سرعت رسیدگی شکلی و ماهوی به پرونده متهم افزایش خواهد یافت.
وکیل قاچاق کالا در صورت اخذ وکالت تام از جانب متهم، قادر به انجام تمام کارهاییست که متهم و یا خانواده وی در ارتباط با دادگاه یا رسیدگی به پرونده موظف به انجام آن می باشند.

تجربه ثابت نموده است که عدم اخذ وکیل متبحر و متخصص در این خصوص با عنوان وکیل قاچاق کالا، می تواند نتایج جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. بنابراین در این خصوص سهل انگاری را کنار گذاشته و از واگذار کردن پرونده های مربوطه به وکلای غیر متخصص خودداری نمایید.

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments