وکیل فضای مجازی، جرایم رایانه ای، اینترنتی و سایبری در بندرعباس

وکیل فضای مجازی، جرایم رایانه ای، اینترنتی و سایبری در بندرعباس ( فتا )

امروزه با گسترش محیط سایبر، جرایم سایبری نیز توامان با هم افزایش یافته و خبرهای زیادی مبنی بر کلاهبرداری های سایبری و کلاهبرداری با ارز دیجیتال در مطبوعات منتشر می شود. وکیل جرایم سایبری با توجه به جدید بودن این حوزه کارگشای پرونده های جرایم سایبری است. تفاوت عمده پرونده های سایبری با سایر پرونده ها را می توان در عدم آگاهی عمومی نسبت به اینگونه جرایم دانست. شاید عموم مردم، اطلاعاتی هر چند ناقص درمورد پرونده های کیفری، تصادفات، قتل و … داشته باشند، امّا به جرئت می توان گفت اطلاعات عامه مردم درمورد پرونده های سایبری بسیار کم است. همین مورد سبب شده تا امروزه وکیل سایبری یکی از مهم ترین و بروز ترین شاخه ها در امر وکالت محسوب شود. البته وقتی صحبت از وکیل سایبری می کنیم باید بدانیم که وکیل جرایم سایبری و وکیل جرایم رایانه ای در واقع یک تخصص محسوب می شوند. تفاوت وکیل جرایم رایانه ای و وکیل جرایم سایبری در این است که، وکیل جرایم رایانه ای با طیف گسترده تری از جرایم روبروست.

از همین رو در برخورد با جرایم سایبری، مراجعه به وکیل سایبری که متخصص در این حوزه بوده و بر این بخش جدید از جرایم تسلط کافی داشته باشد، میتواند کمک زیادی به احقاق حق زیان دیدگان بنماید.

بهتر است پیش از مشورت با وکیل جرایم سایبری بدانید چه جرایمی در دادسرای جرایم رایانه ای قابل پیگیری است :
1. جرایم علیه محرمانگی داده ها و سامانه های رایانه ای و مخابراتی
2. جرایم علیه صحت و تمامیت داده ها و سامانه های رایانه ای
3. سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه
4. جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی
5. هتک حیثیت و نشر اکاذیب

همچنان برنامه های رایانه ای و گوشی های هوشمند آپدیت و به روز رسانی میشوند انسان ها نیز با آنها پیشرفت میکنند و همگام با انها مجرمان جرایم اینترنتی که خود مهارت و هوش بالایی در این زمینه دارند نحوه مرتکب شدن جرایم و شیوه ی انها را پیچیده تر و جدیدترمیکنند.لذا یکی از راههای پیشگیری از قربانی شدن این جرایم بالا بردن آگاهی عامه ی مردم از طریق اموزش های همگانی در مدارس و رسانه های جمعی است.

وکیل فضای مجازی، جرایم رایانه ای، اینترنتی و سایبری در بندرعباس
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments