وکیل تنظیم قرارداد

وکیل

امروزه قراردادها یکی از با اهمیت ترین مسائل و موضوعات حقوقی است که اگر به آن توجه ویژه شود شاهد کاهش دعاوی و پرونده های قضایی است که امنیت حقوقی و اقتصادی را برای مردم بدنبال دارد که شایسته است بدلیل پیچیدگی های موارد مربوط به کسب و کارها و معاملات عموم مردم توجه ویژه ای به قراردادهای خود داشته باشند بصورتی که تمام قراردادها و توافقات خود را با نظر و مشورت وکیل دادگستری متخصص به امور قراردادها تنظیم کنند که حتی میتوانند برای اجرا و بقای قرارداد با وکیل خود مشورت لازم را انجام دهند.

وکیل تنظیم قرارداد در بندرعباس
وکیل تنظیم قرارداد در بندرعباس

تعریف قرارداد در قانون:
قرارداد یا عقد طبق ماده183  قانون مدنی عبارت است از اینکه : یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد به امری نمایند و مورد قبول آن­ها قرار گیرد.
بر اثر عقد میان دو طرف، یک رابطه جدید حقوقی برقرار می­شود و طرفین با توجه به موضوع قرارداد نسبت به یکدیگر باید تعهداتی را انجام دهند.

امروزه با گسترش معاملات و تبادلات مالی ، تنظیم قراردادها و توافقات مکتوب حائز اهمیت است. به همین منظور امروزه برای انواع کسب و کارها و تجارت ها داشتن قرارداد جزو بدیهیات و مقدمات کار است.

تنظیم و اجرای قرارداد امری تخصصی و نیازمند تجربیات گوناگون است به عبارت دیگر قراردادها زمانی صحیح و اصولی هستند که از چارچوب حقوقی و قانونی برخوردار باشد و اینکه قراردادها توسط وکیل متخصص به امور انواع قراردادها تنظیم شده باشد تا طرفین ذینفع بهترین بهره برداری مثبت را ببرند و کمترین خطا و ایرادی را داشته باشد.

انواع قراردادها:
قراردادهای املاک (قولنامه ، مبایعه نامه ، مشارکت در ساخت ، اجاره و…)
قراردادهای تجاری
قراردادهای مشارکتی و سرمایه گذاری
قراردادهای امور بانکی
قراردادهای نفت و گاز و امور پتروشیمی
قراردادهای پیمانکاری و امور مربوط به شهرداری ها
قراردادهای امور بیمه و گمرک
قراردادهای امور تجارت الکترونیک
قراردادهای چاپ و نشر
قراردادهای انواع تبادلات مالی بین اشخاص عادی
نکات مختلفی برای تنظیم انواع قراردادها وجود دارد که هر یک از قراردادهای فوق بندها و عبارت های حقوقی مختص به خود را دارد.

یکی مهمترین نکات این است که نباید از پیش نویس انواع قراردادها در مشاورین املاک و نمایشگاه ها و فضای اینترنت استفاده کرد چرا که موضوعات و قصد و نیت طرفین و تعهدات و مسائل مالی آنها متفاوت است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:اقاله قرارداد ملک چیست ؟شرایط اقاله قرارداد ملک -نمونه اقاله نامه -کاملا کاربردی

پیشنهادی میشود این مطلب را نیز مشاهده نمایید ⬅  دفتر وکالت وکیل مهاجرت در بندرعباس

ارکان عموم قراردادها:
1-عنوان قرارداد

2-متن قرارداد

3-مبلغ قرارداد

4-شرایط ضمن عقد

5-تاریخ و موعد انحام تعهد و قرارداد

6-شروع و پایان قرارداد

 وکیل قرارداد و مشاور حقوقی:
وکیل قرارداد و مشاور حقوقی میتواند شما را در تمام مسائل حقوقی و قضایی راهنمایی لازم را انجام دهد بالاخص مسائل مربوط به قراردادها که میتواند گشایشی باشد برای امور کسب و کار و دیگر موارد پیرامونی آن.

البته توصیه بهتر این است که هر صاحب کسب و کار یا مدیر شرکتی یا هر کسی که با قراردادها سر و کار دارند از داشتن یک وکیل قرارداد دائمی متخصص به امور قراردادها در کنار خود بهره مند شوند تا قراردادهای خود را به وکیل مربوطه بسپارند.

مزایا و معایب تنظیم و عدم تنظیم قرارداد:
تنظیم قرارداد باید حقوقی و قانونی باشد تا کاربرد لازم را داشته باشد.

به عبارت دیگر گاهی نداشتن قرارداد بهتر از تنظیم قرارداد ناصحیح و غیر اصولی است.

تنظیم قرارداد توسط غیر کارشناس و اشخاص غیر وکیل قرارداد آسیب هایی را به سرمایه و دارایی های عموم وارد میکند که گاهی غیر قابل جبران است بنابراین بهتر است قراردادهای خود را به وکیل متخصص به امور قراردادها واگذار نماییم.

عدم تنظیم قرارداد در آینده مشکلاتی را ایجاد میکند به عنوان مثال در صورت اختلاف بین دو شخص در مسائل ملکی و مالی ، اگر قراردادی موجود نباشد احقاق حق و برگشت سرمایه امری سخت و گاهی غیرممکن است چرا که مستندات و مدارکی دال بر اثبات حق خود در دست نیست تا بتوان از طریق آن حق و حقوق مالی و غیرمالی تلف شده خود را اثبات کرد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:نمونه قرارداد اجاره (آپارتمان ،مغازه ،خانه مسکونی، خودرو )بصورت دستی و یا مشاور املاکی -کاملا کاربردی و حرفه ای به زبان ساده

کاربرد قرارداد در دعاوی مطرح در دادگستری:
قرارداد و توافقات مکتوب تنظیم شده توسط وکیل متخصص به امور قراردادها میتواند در صورت اختلاف و شکل گیری دعاوی در دادگستری ، ظرف مدت کوتاهی حق و حقوق ضایع شده خود من جمله سرمایه و دارایی تلف شده را استیفاء و ابقاء نمود.

به عنوان مثال یک قرارداد صحیح و اصولی در خصوص خرید و فروش ملک ، فروشنده بد قول و ناحق را میتوان ظرف مدتی محکوم و حقی را احقاق نمود.

دعوای ناشی از قراردادها یکی از رایج ترین دعاویی مطرح در دادگستری است.

وکیل تنظیم قرارداد در بندرعباس