وکیل استارتاپ کیست؟

وکیل استارتاپ کیست؟

وکیل استارتاپ کیست؟
وکیل استارتاپ کیست؟

استارتاپ چیست ؟

استارتاپ در حقیقت به معنای راه اندازی یک کسب و کار کوچک است که با ایده ای خلاقانه و نو همراه باشد. حتی اگر به فکر این هستید که یک نانوایی افتتاح کنید اما شیوه ی ارائه ی خدمات شما با دیگران فرق داشته باشد، پس حتما یک استارتاپ راه اندازی کرده اید.

کار اصلی یک وکیل استارتاپ چیست؟

مهم ترین وظیفه ی یک وکیل استارتاپ این است که با چالش های حقوقی کسب و کارهای کوچک دست و پنجه نرم کند. رسیدگی به مشکلات مربوط به قراردادها ، بیمه و مالیات، سهام هر یک از سهامداران و …بخشی از وظایف یک وکیل استارتاپ است.

چالش های مربوط به قرارداد در استارتاپ ها چیست؟

در ابتدای کار هر استارتاپی باید قراردادهای مختلفی منعقد شود که حضور یک وکیل استارتاپ برای انجام این کار، می تواند بسیار مفید و سودمند واقع شود. از جمله مهم ترین قراردادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قراردادی که با اعضای تیم مارکتینگ و بازاریابی بسته می شود
• قرارداد مربوط به تامین کننده مالی استارتاپ ( در صورت وجود)
• قرارداد با تیم فنی و پشتیبانی استارتاپ
• قرارداد مربوط به محرمانگی و عدم افشای اطلاعات
• قرارداد مربوط به نیروی انسانی
برای انعقاد تمام این قراردادها حتما به حضور یک وکیل برجسته و خبره نیاز دارید که چالش های قراردادی را به خوبی بشناسد.

قرارداد محرمانگی در استارتاپ به چه معناست؟

یکی از اصلی ترین مواردی که در هنگام آغاز یک استارتاپ و جمع آوری تیم باید در ذهن داشته باشید، تنظیم نوعی قرارداد محرمانگی است که باید به امضای تمام اعضای تیم برسد. در غیر این صورت ممکن است به راحتی ایده ی شما به سرقت برود و هیچ راهی هم برای اثبات مالکیت ایده خود نداشته باشید. یک وکیل استارتاپ می تواند کمک شایانی در این زمینه به شما کند.

مطلب پیشنهادی ⬅  آیا پلیس فتا می تواند پیام های تلگرام را پرینت بگیرد؟