معرفی وکیل در بندرعباس

 

وکیل در بندرعباس

معرفی وکیل در بندرعباس

وکیل یا نماینده یا جانشین به کسی گفته می شود که از طرف شخص دیگری حقوقی یا حقیقی برای عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می گردد. شما می توانید از همین صفحه از دادسان درخواست وکیل کنید. نخست مشکل حقوقی خود را بیان کنید. سپس لیستی از وکلای متخصص در موضوع شما در شهر شما به عنوان مثال تهران در اختیارتان قرار خواهد گرفت. سپس شما می توانید از این میان وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وکلا از نظر تخصص به چه انواعی تقسیم می شوند؟

تخصص های مختلفی برای وکلا وجود دارد که هریک از وکلا در امور مربوط به خودشان دارای مهارت و تجربه هستند. همچنین شغل وکالت نیز همچون سایر صنف ها دسته بندی ها و درجات مختلفی دارد که در ادامه این متن آن ها را برای شما مشخص می نماییم.

  • وکیل دادگستری یا قضایی: به وکیلی می گویند که پروانه وکالت داشته باشد و به همین علت می تواند وکالت اشخاص را در دادگاه ها و سایر مراجع قضایی بر عهده بگیرد. برای این که شخصی حق این را پیدا کند که وکیل دادگستری گردد، می بایست در رشته حقوق تحصیل نموده و بعد از آن با پذیرفته شدن در آزمون وکالت، از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، پروانه وکالت دادگستری دریافت نماید.
  • وکیل اداری: به هر شخصی اطلاق می گردد که به دلیل یک قرارداد وکالت اداری که حتی می تواند، دست نویس باشد یا در دفاتر اسناد رسمی امضا شده باشد، وکیل کاری شخصی گشته است تا در ادارات مختلف، کارهای اداری شخص دیگری را به انجام رساند. شایان ذکر است که اولا، وکیل اداری ممکن است هر شخصی، با سواد یا بی سواد، با هر نوع تحصیلات و هر سابقه و تجربه ای باشد و هیچ مجوز یا ویژگی خاصی در وکیل اداری نیازمند نیست. نکته دوم این که وکیل اداری تنها حق دارد به ادارات مراجعه کند و به هیچ وجه حق ندارد که در وکالت در مراجع قضایی، ارائه مشاوره حقوقی، کارهای قضایی و دفاع از موکل در دادگاه مداخله کند و همان طور که پیشتر بیان شد، در صورت مداخله در این امور مطابق با قانون وکالت مورد مجازات قرار خواهد گرفت.

ویژگی وکیل خوب در بندرعباس، متخصص و با تجربه چیست؟

  • وکیل امانت دار: وکیل نیز همچون پزشک باید محرم اسرار باشد و امکان این موضوع وجود داشته باشد که به سبب ماهیت شغلی خود با واقعیت ها و اسرار زیادی از سوی موکلین خود مواجه شود که اخلاق حرفه ای ایجاب می کند که اسرار را به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی افشا نگردد.
  • وکیل متخصص: شاید بتوان گفت که یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب را می توان میزان تخصص او دانست. در عصر حاضر تمام کارها تخصصی تر شده و کیفیت خدمات قابل ارائه در همه رشته های علمی، به شکل قابل ملاحظه ای رو به قزونی نهاده است. همواره مشاهده می کنیم که مردم در رو به رو شدن با بیماری و کسالت های جدی، به دنبال پزشک متخصص یا فوق تخصص می گردند. همین موضوع در مسائل دیگر هم قابل رویت است. با این حال، متاسفانه وکالت که حرفه ای بسیار دقیق و پیچیده به حساب می آید در کشور ما به شکل عمومی و غیر تخصصی صورت می پذیرد. در نتیجه یکی از مهمترین معیارهایی که در انتخاب یک وکیل خوب باید در نظر گرفته شود، تخصص و آگاهی علمی او در همان موضوع است. اگر می خواهید وکیل خوب در تهران انتخاب کنید به دادسان درخواست دهید.
  • وکیل باتجربه: چه وکلای بسیاری وجود دارند که به دلیل تجربه زیاد در پرونده های حقوقی با یک موضوع خاص، راه حل هایی برای مشکلات حقوقی شما می شناسند که وکلای دیگر از آن خبری ندارند.
  • وکیل صادق و درستکار: صداقت و راستگویی، تاثیر زیادب در پیشرفت و ارتقای شغلی دارد، صداقت در این حرفه هم از مهمترین اصول است که وکیل باید رعایت کند.
  • وکیل با روابط عمومی قوی: وکیلی که دارای قدرت برقراری ارتباط سریع و موثر با افراد دیگر باشد، احتمال موفقیت بیشتری را در کار خود بالا می برد. از سویی، وکیل دارای ارتباطات قوی به شبکه ای از دوستان و همکاران خود دسترسی دارد که این موضوع باعث می شود با مشورت و کسب نظر تخصصی از آن ها، از تجربیاتشان در پرونده های شبیه به هم نیز استفاده نماید.معرفی وکیل در بندرعباس

تماس با وکیل بندرعباس

معرفی وکیل