مشاوره حقوقی رایگان، آنلاین، تلفنی، 24 ساعته و فوری

مشاور حقوقی بندرعباس ادرس اسامی شماره تلفن پایه یک دفتر وکالت مشاوره رایگان آنلاین فوری 24 ساعته تلفنی مشهد کرج تبریز تهران اصفهان شیراز

انواع مشاوره حقوقی
انواع مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی آنلاین

بدون شک، تمامی افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند در تمامی شئونات زندگی خود به خصوص زندگی زناشویی و خانواده، کار و فعالیت‌های اقتصادی، تعامل با افراد دیگر و … همواره با مسائل و مشکلات حقوقی برخورد می‌کنند. بنابراین، هر فردی برای حل دغدغه‌های حقوقی خود می‌بایست از یک فرد متخصص استفاده نماید. مشاوره حقوقی رایگان یکی از بهترین راهکارهایی است که افراد می‌توانند نسبت به یافتن پاسخ سوالات حقوقی خود اقدام کنند. با استفاده از مشاوره حقوقی، موکلین می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن یک آگاهی نسبی نسبت به مشکل حقوقی خود پیدا کرده و براساس آن راهنمایی‌های شخص مشاور و یا وکیل اقدام به طرح دعوی و یا پیگیری پرونده نمایند و علاوه بر این در صورت صلاحدید و یا تمایل پرونده خود را به وکیل بسپارند.

انواع مشاوره حقوقی رایگان

یکی از انواع روش‌های مشاوره حقوقی که در سال‌های گذشته با توجه به فضای رقابتی میان دفاتر وکالت و موسسات حقوقی بسیار رشد چشمگیری داشته، مشاوره حقوقی رایگان است. در فرآیند این نوع مشاوره، افراد صاحب تخصص اعم از مشاور وکیل به موکلین از طرق مختلف مشاوره می‌دهند.

به طور معمول مشاوره رایگان حقوقی از طریق فضای مجازی و یا مشاوره حقوقی تلفنی صورت می‌گیرد.

مشاوره حقوقی آنلاین

موسسات حقوقی و دفاتر وکالت با ایجاد صفحات مجازی و اکانت‌های مختلف اقدام به ارائه خدماتی نظیر پست‌ها و مطالب حقوقی، مشاوره حقوقی آنلاین و … می‌نمایند. این نوع از مشاوره حقوقی رایگان می‌تواند برای سوالات کوتاه و با درجه اهمیت پایین مناسب باشد. به طور مثال زنی که می‌خواهد که مقدار مهریه خود به نرخ روز مطلع گردد و یا فردی که به دنبال دانستن مقدار مجازات جرمی خاص است بهتر است از این روش استفاده نماید.

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی نسبت به مشاوره حقوقی آنلاین دارای مزایای بیشتری است. در مشاوره حقوقی تلفنی به دلیل مکالمه گفتاری و عدم نیاز به تایپ و خستگی ناشی می‌توان مسائل را بهتر و با توضیح بیشتر برای مشاور توضیح داد. علاوه بر این مشاور نیز می‌تواند به طور کامل بر روی مشاوره حقوقی خود تمرکز کرده و پاسخ را به راحت‌ترین شیوه اعلام نماید. همچنین موکل با شنیدن صدای فرد مشاوره دهنده احساس بهتری نسبت به روند مشاوره حقوقی خواهد داشت. در مشاوره حقوقی تلفنی امکان طرح سوالات مختلف وجود دارد و شاید بتوان گفت بهترین نوع مشاوره حقوقی رایگان همین روش است. اما این روش نیز دارای محدودیت‌های زیادی است.

یکی از این محدودیت‌ها عدم بررسی دقیق اوراق و مدارک و اسناد پرونده است. هر چند که شاید بتوان با استفاده از مجازی این مدارک را برای وکیل و یا مشاور ارسال نمود. اما زمانی که حجم مدارک زیاد باشد و یا عکس‌ها از کیفیت لازم برخوردار نباشد، بهتر است از مشاوره حقوقی حضوری استفاده شود که طبعا در این شرایط می‌بایست حق المشاوره پرداخت گردد.

مزایای مشاوره حقوقی رایگان

به طور کلی می‌توان مزایای مشاوره حقوقی رایگان را به شکل زیر خلاصه کرد:

امکان استفاده از نظرات افراد متخصص نظیر وکیل و یا مشاور حقوقی در سریع‌ترین زمان ممکن
صرف کمترین زمان و هزینه و عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر وکالت و یا موسسات حقوقی
پاسخ به سوالات ساده حقوقی
آگاه شدن افراد از روند دعاوی حقوقی و کیفری و ایجاد پیش زمینه جهت استفاده از مشاوره حقوقی تخصصی تر

از این افراد مشاوره حقوقی رایگان نگیرید؟!

در حال حاضر با توجه به حجم زیاد پرونده های موجود در دادگاه ها، دادسراها، شوراهای حل اختلاف و … و نیز تعداد زیاد فارغ التحصیلان رشته حقوق و آزمون وکالت و گستردگی موضوعات و مسائل حقوقی، بازار خدمات حقوقی نظیر مشاوره حقوقی و قبول وکالت در دعاوی مختلف بسیار داغ است. علاوه بر این، به دلیل رقابتی بودن فضای ذکر شده بسیاری از موسسات حقوقی و دفاتر وکالت اقدام به انجام مشاوره حقوقی رایگان می‌نمایند. اما باید توجه داشت که امر مشاوره حقوقی یک کار به شدت تخصصی است و هر فردی به صرف داشتن مدرک حقوقی صلاحیت ارائه مشاوره را ندارد. حتی در برخی موارد دیده می‌شود که افرادی که از دانش حقوقی برخوردار نیستند با ارائه مشاوره غلط موجب تضییع حق افراد و ایجاد مشکلات عدیده برای افراد می‌شوند.

مطلب پیشنهادی ⬅  مشاوره حقوقی رایگان

ویژگی های مشاور و یا وکیل در امر مشاوره

مشاوره حقوقی همانند هر کار دیگری یک امر تخصصی است. گستردگی موضوعات حقوقی به حدی است که شاید یک وکیل و یا مشاور حقوقی نتواند در تمامی زمینه ها اقدام به ارائه مشاوره حقوقی نماید. همچنین بسیاری از افراد صرفا به دانش تئوری خود اکتفا کرده و بدون اطلاع از رویه قضایی و نحوه طرح دعوی و رسیدگی به پرونده مشاوره می‌دهند که این امر نیز بسیار غلط بوده و موجب ایجاد خسارات عدیده به موکل می‌گردد. در نتیجه صرف وجود مشاوره حقوقی رایگان، نمی‌تواند دلیلی بر صحت گفته های فرد مشاوره دهنده باشد.

بنابراین مشاور حقوقی خوب کسی است که:
در موضوعی که قصد انجام مشاوره حقوقی دارد، تسلط و دانش کافی به لحاظ تئوری داشته باشد.
از روند قضایی، نحوه طرح دعوی و مراحل رسیدگی، رای های وحدت رویه و … اطلاع کافی داشته باشد.
با دلسوزی کامل و تیز بینی گفته های موکل را شنیده و براساس مصلحت موکل به وی مشاوره بدهد.
در امر مشاوره حقوقی کمترین توجه را به بعد مالی و کسب درآمد داشته باشد.

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی رایگان یکی از پرکاربرد ترین انواع مشاوره حقوقی می‌باشد که در آن فرد یا گروهی بدون استفاده مالی اقدام به دادن مشاوره به انواع افراد می‌نمایند. توصیه‌های حقوقی رایگان معمولا به صورت تلفنی و یا آنلاین رخ می‌دهد. پاسخ به سوالات بصورت رایگان عمدتا برای افرادی مناسب است که بیشتر به دنبال پاسخ برخی پرسش‌های حقوقی خود هستند و قصد انجام اقدام حقوقی ندارند. یکی از مهمترین مزیت‌های این روش، گرفتن حداقل اطلاعات اولیه در سریع‌ترین زمان ممکن است که می‌تواند کمکی هر چند کوچک در یک تصمیم حقوقی باشد. اما باید توجه داشت که در پرونده‌های پیچیده و یا ثبت و تنظیم دادخواست این روش چندان کاربردی نیست. چرا که مستلزم صرف وقت یک متخصص برای این امر بوده و به همین جهت معمولا مشمول هزینه می‌شود.

مشاوره حقوقی تلفنی

همانطور که گفته شد، یکی از قدیمی ترین و در عین حال کارآمدترین روش‌های مشاوره استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی است. در این حالت فرد با تماس با یک مرکز مشاوره حقوقی و یا حتی با مراجعه حضوری به برخی دفاتر وکالت و یا موسسات حقوقی برای اولین بار می‌تواند از خدمات رایگان استفاده نماید. معمولا در این نوع مشاوره غیرحضوری ابتدا یک فرد با تحصیلات حقوقی (مشاور حقوقی) پاسخگوی سوالات موکلین است و در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر وجود داشته باشد، فرد می‌تواند با مراجعه حضوری به دفتر وکالت و یا موسسه حقوقی مربوطه از خدمات مشاوره‌ای استفاده نماید.

مشاوره آنلاین

یکی از روش‌هایی که متناسب با رشد استفاده از وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی در حوزه حقوقی جا افتاده است، مشاوره حقوقی آنلاین می‌باشد. در این نوع مشاوره، معمولا موسسات و یا دفتر وکالت، اقدام به تشکیل گروه‌ها، کانال و یا صفحات مجازی می‌نمایند و در آن با ارائه نکات قانونی کوتاه به افراد عادی در مورد مباحث قانونی اطلاع رسانی می‌کنند. همچنین فضای مجازی این امکان را ایجاد می‌کند که موکلین بتوانند با مشاورین و وکلا به صورت مستقیم ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره‌ای آنلاین استفاده نمایند. این روش نیز برای پاسخگویی سریع و ارزان به سوالات بسیار مناسب است، اما برای نوشتن دادخواست و یا دادن وکالت به یک وکیل اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود.

مشاوره حضوری

بهترین روش برای ارائه توصیه‌های حقوقی و اگاهی از روند و میزان موفقیت در پرونده، استفاده از تجربه افراد متخصص بصورت حضوری می باشد. زیرا وکیل با بررسی همه جانبه موقعیت و شرایط شما و دادن اطلاعات و آگاهی به شما می تواند هشدار های لازم را گوشزد و با توجه به تجربه در صورت قبول وکالت، شما را به سر منزل مقصود برساند. گرچه این روش مستلزم هزینه می باشد اما در مقابل باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نهایی، کاهش استرس و تضمین موفقیت خواهد شد.