مسائل حقوقی کسب و کار های خانگی، خرد و کوچک

مسائل حقوقی کسب و کار های خانگی، خرد و کوچک

وکیل و مشاور حقوقی در بندرعباس

کسب و کارهای کوچک اخیرا بین مردم رواج یافته و مورد حمایت دولت نیز واقع شده. وام هایی برای ایجاد شغل های خانگی و کسب و کارهای کوچک رایج شده که سبب شده کسب و کار های خانگی و کوچک برای مخاطبان ما جالب توجه باشد.

ثبت شرکت برای کسب و کارهای کوچک

در ابتدای امر درباب کسب و کارهای کوچک شاید ثبت شرکت مطرح نشود منتها زمانی که طرفین کسب و کاری ایجاد می کنند و قصد دارند آن را در قالب شرکت انجام دهند بحث ثبت شرکت جلب توجه خواهد نمود. با اجتماع ۲ یا چند شریک جهت راه اندازی یک کسب و کار یک شرکت را می توان تشکیل داد ایجاد شرکت سبب می شود حل و فصل اختلافات و اداره کسب و کار بهتر انجام شود.

دو شکل شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص قالب هایی هستند که برای کسب و کارهای کوچک انتخاب شده و رایج هستند.

ثبت برند برای کسب و کارهای کوچک و خانگی

مساله مهم دیگر در ارتباط با کسب وکارهای کوچک و خانگی ثبت برند برای این نوع کسب و کارها می باشد.

ممکن است شما یک کسب و کار راه بیندازید و در آن خبره و معروف شوید اگر شما آن را ثبت کنید و برای خود برند ثبت نمایید این مزیت را دارد که دیگری نتواند از اسم و محبوبیت شما سو استفاده نموده و تلاش شما را به نام خود بزند.

  • پلمپ دفاتر: در باب مسایل مرتبط با مالیات و دفاتر مالیاتی نیز در کسب و کارهای خانگی و کوچک این امر باید مورد توجه قرار بگیرد که دریافت کد اقتصادی ،گواهی ارزش افزوده و پلمپ دفاتر مالیاتی سالانه اقداماتی هستند که باید صورت بگیرند.
  • کارت بازرگانی: کارت بازرگانی جهت انجام امور بازرگانی و واردات و صادرات لازم است و برای کسب و کارهای کوچک شاید الزامی نباشد اما اگر بخواهید واردات و صادرات انجام دهید مورد نیاز شما خواهد بود.
مطلب پیشنهادی ⬅  دانلود پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال از سوی قوه قضاییه