مراحل طلاق توافقی در بندرعباس

مراحل طلاق توافقی در بندرعباس

وکیل و مشاور حقوقی در بندرعباس

روند مراحل طلاق توافقی به این شکل است که زن و شوهر پس از تصمیم به جدایی، باید با همراه داشتن مدارک مورد نیاز، از جمله شناسنامه و عقد نامه، به دادگاه رفته و فرم درخواست طلاق توافقی را پر کرده و تمامی توافقات خود در زمینه امور مالی، مهریه، نفقه، حضانت فرزند و … را در فرم مشخص کنند. پس از آنکه دادخواست به دادگاه ارائه شد، سایر مراحل در دادگاه مانند طلاق عادی است. در واقع مراحل قانونی طلاق توافقی مانند مراحل قانونی طلاق توافقی باید طی شود.

بعد از ثبت دادخواست، دادگاه صالح بر اساس آدرس محل سکونت مشترک زوجین تعیین می‫شود. بعد از تعیین دادگاه و شعبه ‌ی مربوطه برای زن و مرد ، پیامکی ارسال می‫شود که در آن شعبه ‌ی مربوطه و تاریخ رسیدگی و مراجعه مشخص می‫شود. زوجین هر دو با هم باید در تاریخ مقرر به شعبه مراجعه کنند و در جلسه ‌ی رسیدگی حاضر شوند و درخواست خود را مبنی بر صدور گواهی عدم امکان سازش یا طلاق توافقی را مطرح کنند، سپس قاضی دادگاه طرفین را به داوری ارجاع می‫هد.

در این مرحله، دو نفر داور از بستگان درجه یک و نزدیکان زن و شوهر که مورد اعتماد آنها باشند، مسئولیت مذاکره با طرفین و مصالحه بین آنان را دارند و در صورتی که موفق به تجدید نظر آنها نشوند، گزارش خود را به دادگاه ارائه داده و گواهی عدم امکان سازش با اعتبار ۳ ماهه برای زوجین صادر می شود. در صورتی که زوجین نخواهند یا نتوانند داوری معرفی کنند ، دادگاه خود داوری را انتخاب میکند

پیشنهادی میشود این مطلب را نیز مشاهده نمایید ⬅  دادگاه خانواده در چه مواردی صلاحیت دارد

همچنین در این نوع مراحل طلاق توافقی در بندرعباس، می توان از تجربه وکیل کمک گرفت.

مشاوره حقوقی حضوری چگونگی پیمایش مراحل طلاق توافقی به شما کمک می‌‌کند تا قبل از شروع پروسه طلاق توافقی، وکیل و مجری پرونده خود را از نزدیک ببینید. وکیل با شما تمامی مراحل، و شرایط را مجدد بررسی می‌کند. مشاوره حضوری به شما قدرت تصمیم گیری بیشتری می دهد تا بهترین فرد برای انجام پرونده طلاق توافقی خود را انتخاب کنید.

 

وکیل و مشاور حقوقی در بندرعباس