سامانه نوبت دهی اجرای احکام مدنی بندرعباس

سامانه نوبت دهی قضایی

معرفی سامانه و مراحل نوبت گیری 

سامانه نوبت دهی اینترنتی خدمات قضایی جهت پاسخگویی غیرحضوری و نوبت دهی اینترنتی خدمات قضایی را اندازی شده است.

 این سامانه جهت اخذ نوبت (درحال حاضر) جهت مراجعه به شعب و واحدهای متمرکز اجرای احکام دادگستری در سراسر کشور با درج علت مراجعه، اعلام مدارک مورد نیاز، ورود اطلاعات تکمیلی، محل مراجعه، واحد قضایی، انتخاب سمت، انتخاب شخص مورد ملاقات، روز و ساعت مراجعه، دریافت و ثبت نوبت، چاپ، پیگیری و ابطال نوبت و… طراحی گردیده است.

سامانه های نوبت ‌دهی هوشمند به منظور تسهیل و تسریع در انجام امور مردم در مراکز قضایی راه‌اندازی شده اند. مردم می‌ توانند بدون نیاز به مراجعه به مراکز قضایی، نوبت پیگیری امور قضایی مرتبط با خود را اخذ کنند و صرفا در وقت مقرر از پیش تعیین شده در محل حاضر شوند.

جهت استفاده از این خدمت ابتدا باید در سامانه ثنا (ثبت نام الکترونیک) ثبت نام کنید و جهت ثبت نام در سامانه ثنا در مراکز استان ها باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در سایر شهرستان ها به دادگستری مربوطه مراجعه نمایید.

مرحله اول: به نشانی adliran.ir مراجعه کنید

 صفحه اصلی سایت عدل ایران به نشانی adliran.ir مراجعه کنید  و گزینه سامانه نوبت دهی مراکز قضایی از منو اطلاع رسانی که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را انتخاب کنید مانند تصویر زیر:

مرحله دوم: شماره ملی و رمز شخصی

در مرحله بعد شماره ملی و رمز شخصی سامانه ثنای خود را وارد کرده و بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک نمایید. مطابق تصویر:

مرحله سوم: کد امنیتی

در این مرحله یک کد امنیتی از سوی سامانه ثنا به شماره تلفن ثبت شده شما در سامانه ثنا ارسال می گردد که باید آن را در کادر مربوطه وارد کرده و بدین صورت وارد صفحه اصلی نوبت دهی سایت عدل ایران خواهید شد. مانند تصویر:

مرحله چهارم: منو نوبت دهی قضایی

در صفحه باز شده از بین گزینه های موجود منو ” نوبت دهی قضایی ” را که با کادر قرمز رنگ مشخص شده انتخاب کنید. مانند تصویر:

مرحله پنجم: ثبت نوبت

در صفحه جدید باز شده گزینه «ثبت نوبت» را انتخاب نمایید، مانند تصویر زیر:

مرحله ششم: علت مراجعه حضوری 

در این صفحه پنج مرحله برای شما نمایش داده می شود که برای دریافت نوبت لازم است تا تمامی آن ها را طی کنید. در مرحله اول علت مراجعه حضوری شما به شعبه های قضایی پرسیده شده است

دقت شود که حتما دلیل مرتبط با موضوع مراجعه خود را باید انتخاب کنید چرا که گزینه های پیشنهادی بعدی مرتبط با موضوع انتخابی شما می باشد. . مانند تصویر:

مرحله هفتم: مدارک مورد نیاز

در مرحله بعد با توجه به موضوع انتخابی شما مدارک مورد نیازی که در هنگام مراجعه حضوری باید به همراه داشته باشید ذکر شده است. پس از مشاهده لیست مدارک مورد نیاز بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک کنید مانند تصویر:

مرحله هشتم: صحت سنجی اطلاعات

در این مرحله با توجه به علت مراجعه اطلاعات تکمیلی مورد نیاز نمایش داده می شود که باید به دقت وارد شود. در این مرحله پس از ثبت اطلاعات سامانه اقدام به صحت سنجی اطلاعات وارد شده کرده و در صورت معتبر بودن آن ها وارد مرحله نهم خواهید شد.

لازم به ذکر است با زدن گزینه «فهرست پرونده های من» میتوانید لیست پرونده های ثبت شده خود در سامانه خدمات قضایی کشور مشاهده نموده و پرونده مورد نظر خود را از لیست انتخاب نمایید.

مطابق تصویر زیر:

مرحله نهم: انتخاب سمت و یا مامور رسیدگی

در این مرحله باید مکان مراجعه مشخص شود. در این حالت چنانچه موضوع مراجعه مشخص باشد و شعبه خاصی برای رسیدگی به آن وجود داشته باشد شعبه مورد نظر در حالت غیر قابل تغییر پیشنهاد داده می شود ، اما چنانچه شعبه مشخصی برای آن تعریف نشده باشد لیست مراکز موجود به نمایش گذاشته می شود که امکان انتخاب هر کدام از آن ها برای مراجعه کننده وجود خواهد داشت.

همچنین در این مرحله امکان انتخاب سمت و یا مامور رسیدگی به پرونده نیز وجود دارد و به این صورت است که در صورت وجود افراد مختلفی برای رسیدگی به این موضوع وجود داشته باشند متقاضی می تواند بر اساس سلیقه خود یک نفر را به عنوان قاضی پرونده انتخاب کند. مطابق با تصویر:

مرحله دهم: تاریخ و زمان مراجعه

در این مرحله کاربر باید تاریخ و زمان مراجعه خود را انتخاب کند که به این منظور باید ماه مورد نظر خود برای مراجعه را انتخاب و در تقویم باز شده روز مراجعه را تعیین کند همچنین لازم است تا مدت زمان مورد نیاز خود را نیز تعیین کند. مانند تصویر :

مرحله یازدهم : گزینه چاپ

در مرحله پایانی تمامی اطلاعات وارد شده برای شما به نمایش گذاشته می شود که در صورت صحیح بودن آن ها باید گزینه چاپ را انتخاب کنید و بدین صورت نوبت شما در روز و ساعت مشخص شده ثبت خواهد گردید. مطابق با تصویر :

با گزینه «پیگیری نوبت»  در صفحه اصلی عدل ایران مطابق تصویر زیر، بعد از تنظیم تاریخ میتوانید وضعیت تایید شده یا تایید نشده نوبت های خود را پیگیری کنید .

و با گزینه «ابطال نوبت» در صفحه اصلی عدل ایران میتوانید نوبت دریافتی خود را ابطال نمایید. مطابق تصویر زیر:

و در نهایت با گزینه «چاپ» میتوانید با وارد کردن کد رهگیری خود، نوبت دریافتی خود را چاپ نمایید. مطابق تصویر زیر:

سامانه خدمات قضایی عدل ایران علاوه بر نوبت دهی، خدمات دیگری از جمله گواهی عدم سو پیشینه، مشاهده ابلاغیه های الکترونیکی و استعلام مدارک قضایی و … را ارائه می دهد.

جهت ورود به سایت عدل ایران اینجا کلیک کنید.

www.adliran.ir

نحوه دریافت نوبت به چه صورت است ؟

جهت دریافت نوبت اجرای احکام برای ثبت درخواست خود نیاز به گذراندن 5 مرحله می باشد که در متن مقاله به توضیح یک به یک آن ها پرداخته شده است

سامانه نوبت دهی

 

16 دیدگاه دربارهٔ «سامانه نوبت دهی اجرای احکام مدنی بندرعباس»

 1. سلام من توی دادگاه حل اختلاف رای برای من صادر شده (چک برگشتی داشتم از کسی و شکایت کرده بودم) رای به نفع من صادر شده حالا برای اجرای حکم میخواستم وقت بگیرم توی سایت adliran که میرم و درخواست اجرای حکم رو که انتخاب میکنم به من اجازه نمیده که وقت بگیرم و خطا میده که درخواست متناسب باشعبه نیست شعبه رو هم من نمیتونم تغییر بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام چک کنید که رای قطعی شده باشد و مرورگر شما به روز باشد اگر بازهم ممکن نشد حضورا به شعبه مراجعه نمایید.

 2. سلام همه مراحل رو که پیش میرم بعد خطا میده وقتی روز رو انتخاب می کنم می نویسه امکان نوبت دهی بالای بیست روز وجود ندارد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام احتمالا تاریخ را بالای بیست روز ثبت کرده اید. تاریخ را کمتر تعین نمایید

 3. با سلام . در زمان معین شده به دادسرا مراجعه کردم ولی اعلام کردن ابتدا از طریق سایت نوبت دریافت کنم . در حال حاضر مهلت معین شده به اتمام رسیده و نمیتوان نوبت گرفت . چه راهکاری وجود دارد ؟

  1. سلام اخذ نوبت صرفا از طریق سامانه امکان پذیر است برای مهلت دیگری در آینده نوبت بگیرید

  1. سلام هر شخص برای خودش در سامانه امکان نوبت گیری دارد

 4. آیا امکان تاریخ و ساعت دقیق مراجعه از طریق این سامانه وجود دارد ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.