تضمین به نتیجه یا تضمین بوسیله؟

تضمین به نتیجه یا تضمین بوسیله؟

وکیل دادگستری براساس دانش و تسلط خود بر قوانین می تواند تضمین نماید که از مطمئن ترین و صحیح ترین روش برای احقاق حق موکل خود و یا در مقام دفاع در اتهام وارد شده به وی ، از هیچ تلاشی به منظور تنظیم درست لوایح حقوقی یا کیفری ، پاسخگویی در دعاوی و یا در ایجاد صلح و سازش دعوی مطرح شده دریغ ننماید.

در مرحله نخست، وظیفه قانونی و اخلاقی وکیل این است که در جهت اصلاح ذات البین در تمامی پرونده های کیفری ، حقوقی و خانواده تلاش و کوشش نماید.  چراکه در اکثر اختلافات مطرح شده ممکن است با تذکر و اخطار قانونی توسط وکیل متبحر و متخصص، اختلافات بوجود آمده به صلح و سازش ختم و از طرح پرونده در مراجع و صرف هزینه های گزاف جلوگیری به عمل آید.

لازم به توضیح است، که تضمین اخذ نتیجه مثبت به نفع شاکی یا متهم در واقع به این دلیل که تصمیم گیرنده نهایی در پرونده قضایی، صرفا قاضی دادسرا یا دادگاه میباشد، لذا در اینجا وکیل امکان هیچ دخل و تصرفی را به جز دفاع قانونی و منطبق بر مواد قانونی و اصول مسلم حقوقی و عرف را نخواهد داشت به همین منظور فعل یاد شده از مصادیق جرم و تخلف انتظامی میباشد.

دفاع علمی و در چارچوب قانون از حقوق موکل میتواند بهترین روش برای تضمین نتیجه پرونده باشد، چرا که قرارگرفتن در مجاری غیر قانونی، در اکثر موارد صرفا پرداخت هزینه های گزاف و بدون اخذ نتیجه موردنظر را در بر خواهد داشت.

در رابطه با این مسئله به این نکته نیز میتوان اشاره کرد، که متاسفانه برخی از وکلا با زیر پا گذاشتن اخلاق حرفه ای در همان جلسات نخست مشاوره ، پیروزی و موفقیت قطعی در پرونده ارایه شده را تضمین می نمایند.

برچسب‌ها:
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments