انواع مشاوره حقوقی

وکیل و مشاور حقوقی بندرعباس
وکیل و مشاور حقوقی بندرعباس

مشاوره حقوقی مانند دیگر مشاوره ها نیست. مشاوره ها به دسته های زیادی تقسیم می شوند. اگر دقت کنید در روزمره مقدار زیادی با دیگران برای انجام کارها مشورت می کنید و این را هم می توان نوعی مشاوره به حساب آورد.
در جلسه مشاوره حقوقی موضوعاتی که مورد مشاوره قرار می گیرند ارزشمند بوده و احساسات، جان انسان ها، اموال، حقوق اجتماعی افراد و مطالب ارزشمند بی شمار دیگری جای می گیرد، یک وکیل در مشاوره حقوقی و پرونده های حقوقی وظیفه ی سنگینی دارد چرا که کوچک ترین خطا و یا غفلت عواقب دردناک و دلهره آوری را به بار می آورد.

در یک مورد حقوقی نیاز بیشتری به مشاوره است چرا که مسائل حقوقی از جهات مختلف نیاز به تجربه، تخصص و هوش حقوقی بالایی دارد. شما می توانید برای انتخاب یک رستوران جهت صرف شام برای آخر هفته و یا انتخاب یک دکتر دندانپزشک باتجربه و کاربلد با دوستان خود مشاوره کنید، اما در برخی موارد نیاز است فردی که برای مشاوره انتخاب می کنیم تجربه و تخصص کافی را داشته باشد.

موضوعات مرتبط با مشاوره حقوقی

مشاوران حقوقی به شما کمک می کنند راه های پیشبرد پرونده ی خود را بیشتر بشناسید و دقیق تر عمل کنید.

مشاوره حقوقی خانواده

جلسه مشاوره حقوقی دعاوی خانواده دقت خود را در گرو امور نامزدی، بر هم خوردن وصلت، فسخ نکاح، بخشش و بذل مهریه، نفقه و… قرار می دهد و راه را برای شما در موارد حقوقی روشن می کند.

مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی در زمینه مسائل کیفری و انواع جرایم کلاهبرداری، خیانت در امانت، توهین، تهدید، قتل، ضرب و جرح، جعل، سوء استفاده از سند مجعول، اختلاس، پولشویی، رابطه نامشروع، شرب خمر و مجازات های مورد حکم از قبیل حبس و شرایط آزادی مشروط، تعویق صدور حکم و شرایط آن، تبعید، جزای نقدی و تقاضای تبدیل آن، شلاق و اعدام، این موارد تماماً قابل بحث هستند و در جلسه مشاوره حقوقی جای می گیرند.

پیشنهادی میشود این مطلب را نیز مشاهده نمایید ⬅  انواع وکالت نامه

مشاوره حقوقی ارث و میراث

مشاوره حقوقی در خصوص ارث، انحصار وراثت و تقسیم ترکه، مهر و موم ترکه، رفع مهر و موم، تحریر ترکه، نحوه مطالبه دیون متوفی، اسناد و مدارک لازم جهت ارائه به شورای اختلاف و دادگاه، انتشار آگهی، مهلت انتشار و جلسات رسیدگی و دیگر موارد حقوقی.

مشاوره حقوقی کارگر و کارفرما

مشاوره حقوقی در مورد مسائل کارگر و کارفرما، بیمه کارگران، قراردادهای مابین کارگر و کارفرما، ضوابط و شرایط کار در کارخانه، معادن و کارگاه ها و نحوه مطالبه ی خسارت از کارفرما و یا اثبات رعایت اصول و ضوابط قانونی و فنی از سوی کارفرما.

مشاوره حقوقی مسائل مدنی

مسائل مدنی در دسته های متفاوتی جای می گیرند مانند اموال، مالکیت، اراضی، عقود و قراردادها، مسئولیت مدنی و… که در جلسه ای به آن ها پرداخته می شود و نکات مهم را وکیل مشاوره حقوقی به شما گوشزد می کند.

مشاوره حقوقی تجاری

مشاوره حقوقی دعاوی تجاری، معاملات تجاری، شرکت های تجاری، ورشکستگی و تسویه امور ورشکستگی از جمله مباحثی است که می توانید در جلسه مشاوره حقوقی به آنها بپردازید.

مشاوره حقوقی ثبت برند

مشاوره حقوقی در امور ثبتی شامل ثبت برند علامت های تجاری و لوگو، آرم مخصوص، شرکت های تجاری، سهامی عام، سهامی خاص، مختلط تضامنی، نسبی، مسئولیت محدود، تعاونی، طریقه اعتراض به رأی هیئت مدیره، پذیره نویسی، شرایط پذیره نویسی، جرایم مدیران شرکت ها.

مشاوره حقوقی مالیاتی

مشاوره حقوقی در زمینه پرونده های مالیاتی، فرآیند رسیدگی و رأی هیئت های مالیاتی، اعتراضات اداری به میزان مالیات تعیین شده. نحوه محاسبه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی و مشاغل مختلف.

پیشنهادی میشود این مطلب را نیز مشاهده نمایید ⬅  وکیل دیه در بندرعباس
مشاوره حقوقی امور شهرداری

مشاوره حقوقی در زمینه ی امور مربوط به شهرداری ها شامل: پایان کار، ساخت و سازهای غیرمجاز، جریمه های شهرداری و کلیه دعاوی مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها موضوع خوبی برای مشاوره حقوقی است.